Opis:
Olejek eteryczny mięty pieprzowej KEJ – w 100% naturalny, wegański | Mentha Piperita Oil
Olejek miętowy otrzymywany jest poprzez destylację ziela z parą wodną. Surowiec do celów olejkowych zaraz po zbiorze poddawany jest dwudniowemu suszeniu, a sam proces uzyskiwania olejku trwa około 1-2 godzin. W rzeczywistości olejek z mięty pieprzowej jest jednym z najbardziej wszechstronnie działających i najczęściej stosowanych preparatów tego typu nie tylko w kosmetyce i aromaterapii, ale także w lecznictwie. Głównym jego składnikiem jest mentol, który charakteryzuje się świeżym, intensywnym i orzeźwiającym zapachem.
Olejek z mięty pieprzowej – właściwości
Zdecydowanie największym odbiorcą mentolu jest przemysł farmaceutyczny. Mimo to olejek miętowy używany jest nadal do aromatyzowania kosmetyków do golenia, past do zębów, środków do pielęgnacji jamy ustnej i znanych gum do żucia. Doskonale sprawdza się również jako dodatek do szamponów i odżywek do włosów, nadając włosom blasku oraz zapobiegając ich nadmiernemu przetłuszczaniu. Sam w sobie olejek z mięty pieprzowej ma właściwości:
odświeżające i orzeźwiające,
oczyszczające dla skóry z niedoskonałościami i wypryskami skórnymi,
ma działanie łagodzące po opalaniu i depilacji,
jest składnikiem preparatów do stóp, dezodorantów, past do zębów i płynów do płukania jamy ustnej.
Wskazania:
Na włosy
Olejek miętowy na włosy działa jak naturalna, bezpieczna odżywka. Stymulując krążenie krwi w skórze głowy, pobudza pukle do wzrostu, znacząco przyśpieszając porost włosów. Dzięki zawartości naturalnego mentolu usunie z nich nadmiar sebum i sprawi, że Twoje włosy zachowają świeżość na długo. Jego regularne stosowanie zapobiega przetłuszczaniu się skóry głowy.
Na twarz
Jeśli zależy Ci na naturalnym rozwiązaniu problemu przetłuszczającej się skóry, to olejek miętowy aplikowany na twarz jest właśnie dla Ciebie. Oczyszcza i nadaje skórze blask. Rozświetla i redukuje wydzielanie sebum. Co więcej, olejek z mięty pieprzowej zwęża naczynia krwionośne, dzięki czemu rozwiązuje problem uciążliwych przebarwień. Naturalnie udoskonala cerę.
Na ból głowy, katar i zatoki
Olejek eteryczny z mięty pieprzowej dzięki zawartemu w nim mentolowi pomaga radzić sobie z napięciowym bólem głowy, mięśni i stawów. Działa antyseptycznie i przeciwzapalnie. Pomaga uporać się z grypą i zapaleniem górnych dróg oddechowych. Inhalacja z użyciem olejku miętowego rozwiązuje problem zatkanego nosa, dając przyjemne wrażenie udrożnienia i zwiększając komfort oddychania. Dodatkowo usuwa zmęczenie i napięcie nerwowe. Przynosi ulgę w migrenach pochodzenia gastrycznego.*
Na pająki, mrówki, komary i kleszcze
Olejki eteryczne to skuteczna i naturalna ochrona przed owadami i pajęczakami. Pająki, mrówki, komary i muchy odstraszysz zarówno przy użyciu olejku miętowego, jak i lawendowego. Nie musisz już stosować sztucznych środków, żeby pozbyć się problemu komarów latem. By uzyskać pożądany efekt, rozpyl go w powietrzu i używaj jako podręcznego repelenta, dodaj kilka kropli do otwartego naczynia z wodą i umieść np. na balkonie lub rozsmaruj odrobinę na odsłoniętej skórze, np. nadgarstku.
Na nieprzyjemny zapach stóp
Olejek miętowy jest składnikiem preparatów stosowanych do stóp – kremów i sprayów, które mają na celu odświeżyć stopy lub zniwelować nieprzyjemny zapach. Spróbuj moczyć stopy w domu w ciepłej wodzie z dodatkiem olejku miętowego i lawendowego. Pierwszy odświeży stopy, a drugi nawilży skórę. Poczujesz przyjemną ulgę w ich zmęczeniu oraz zmniejszysz potliwość stóp.
Przechowywanie:
Olejek najlepiej przechowywać z dala od promieni słonecznych, w temperaturze niższej niż 25oC
Sposób użycia:
w kąpieli: wlej do 1 wanny ciepłej wody 5 kropli olejku.
do masażu: wymieszaj 3 krople olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego np. arganowego, jojoba, z wiesiołka, z pestek winogron lub łyżką oliwy z oliwek.
podczas inhalacji: wlej 3-4 krople do wypełnionej ciepłą wodą sauny kosmetycznej
do nawaniania pomieszczeń przy pomocy dyfuzorów i kominków
Skład:
Mentha Piperita Oil, Limonene*, Linalool*
* naturalnie występujący w surowcu.
Podmiot odpowiedzialny:
PPHU KEJ SP. Z O.O.
Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.