Opis:
Olejek eteryczny sosnowy KEJ – w 100% naturalny, wegański | Pinus Sylvestris Oil
Olejek sosnowy KEJ otrzymywany jest przez 5-6 godzinną destylację z parą wodną cetyny, czyli igieł i gałązek sosny zwyczajnej. W czasie tego procesu nie są dodawane żadne substancje chemiczne, dlatego olejek z sosny zachowuje swoje niezwykłe właściwości. Obecnie olejek ten często wchodzi w skład preparatów farmaceutycznych pomagających w dolegliwościach wątroby i układu moczowego oraz syropach przeciwkaszlowych, także tych wykonywanych domowym sposobem.
Właściwości olejku sosnowego
Olejek sosnowy wykorzystywany jest często do aromatyzowania produktów kosmetycznych i chemii gospodarczej, takich jak mydła, płyny do kąpieli, płyny do prania, dezodoranty, odświeżacze pomieszczeń, a także środki czystości czy dezynfekujące. Dodatkowo olejek często stosowany jest nie tylko jako składnik męskich perfum o zapachu leśnym, chypre i fougere, ale nawet damskich znakomicie komponując się z dodatkami konwalii, jaśminu czy roży lub brzoskwini. Sam w sobie olejek ma właściwości:
odświeżająco-dezodorujące,
regenerujące skórę,
pomocny przy niedoskonałościach skóry – wypryskach,
w małych ilościach łagodzi podrażnienia skóry,
można go łączyć z olejkiem eukaliptusowym, lawendowym, cedrowym, rozmarynowym, szałwiowym, mięty pieprzowej i olejkami korzennymi.
Wskazania:
Opisywany olejek używany jest od lat w medycynie głównie z uwagi na swoje działanie wykrztuśne, bakteriobójcze i rozkurczowe. Stosuje się go przede wszystkim do inhalacji przy nieżycie krtani lub garda, katarze, kaszlu. Masaż z użyciem olejku z sosny działa rozgrzewająco, a okłady mogą łagodzić objawy chorób skóry. W rzeczywistości olejek ten to jeden z bezpieczniejszych i najczęściej używanych olejków w aromaterapii. Działa silnie odświeżająco, relaksuje, regeneruje ciało i umysł, pomaga przy objawach apatii i bezsenności. Dodatkowo często zaleca się stosowanie olejku sosnowego KEJ już po przebytej chorobie (przeziębieniu, infekcji górnych dróg oddechowych), w ramach rekonwalescencji, gdyż wspomniane zabiegi mogą mieć pozytywny wpływ na odporność organizmu*.
Przechowywanie:
Olejek najlepiej przechowywać z dala od promieni słonecznych, w temperaturze niższej niż 25oC
Sposób użycia:
w kąpieli: wlej do 1 wanny ciepłej wody 10 kropli olejku.
do masażu: wymieszaj 3 krople olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego np. arganowego, jojoba, z wiesiołka, z pestek winogron lub łyżką oliwy z oliwek.
do inhalacji: wlej 3-4 krople olejku do sauny kosmetycznej wypełnionej ciepłą wodą
podczas nawaniania pomieszczeń przy użyciu dyfuzorów
do nawilżacza powietrza z funkcją dyfuzji olejków eterycznych
przy pielęgnacji skóry.
Skład:
Pinus Sylvestris Oil, Limonene*
*naturalnie występujący w surowcu.
Podmiot odpowiedzialny:
PPHU KEJ SP. Z O.O.
Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.