Opis:
Pomaga usuwać nadmiar woskowiny, zabezpieczając uszy przed powstawaniem korków woskowinowych
Chroni uszy przed infekcjami tworząc barierę ochronną przed działaniem bakterii i grzybów
Łagodzi podrażnienia oraz świąd uszu.
Dla dzieci
U dzieci i niemowląt oczyszczanie przewodu słuchowego zewnętrznego z woskowiny usznej i złuszczonego naskórka jest utrudnione ze względu na:
Specyficzną budowę przewodu słuchowego zewnętrznego
Brak ruchów żucia u niemowląt
Niedojrzałość skóry noworodka i niemowlęcia
Wskazana jest więc stała, regularna pomoc w codziennej higienie przewodu słuchowego zewnętrznego, aby systematycznie pozbywać się woskowiny ze światła przewodu i w ten sposób zapobiegać powstawaniu korków woskowinowych.
Dla dorosłych i osób starszych
Woskowina jest pożyteczną wydzieliną naszego organizmu, która natłuszcza i chroni zewnętrzny przewód słuchowy. Dzięki niej w naturalnym procesie samooczyszczania ucha złuszczony naskórek oraz zanieczyszczenia migrują w kierunku ujścia przewodu słuchowego zewnętrznego.
Są różne przyczyny zaburzenia naturalnego poziomu produkcji woskowiny usznej i naturalnego procesu samooczyszczania ucha:
Starzenie się organizmu i wysychanie woskowiny usznej
Intensywne, długotrwałe i całkowite usuwanie woskowiny
Używanie do oczyszczania ucha patyczków higienicznych, które mogą uszkodzić przewód słuchowy oraz błonę bębenkową
Dla osób uprawiających sporty wodne
Woskowina uszna chroni przed dostaniem się wody w głąb przewodu słuchowego zewnętrznego.
Wiele badań wskazuje na to, że wilgoć utrzymywana w przewodzie słuchowym zewnętrznym może sprzyjać rozwojowi zapalenia ucha zewnętrznego (Campos et al., 2000; Hawke, 1984). Większą częstość występowania infekcji ucha zewnętrznego stwierdzono u osób uprawiających sporty wodne (pływanie, nurkowanie) czy używających wody do czyszczenia uszu (Hawke, 1984). Zbyt częste wlewanie wody do ucha może powodować stałe utrzymywanie wilgoci w przewodzie słuchowym zewnętrznym.
Dzieje się tak ponieważ wilgoć utrzymująca się w kanale słuchowym stwarza sprzyjające warunki do rozwoju bakterii chorobotwórczych oraz grzybów odpowiedzialnych za infekcje.
Vaxol stosowany przed kąpielą tworzy delikatną barierę chroniącą ucho przed wnikaniem wody oraz działaniem drobnoustrojów.
Vaxol nie zawiera wody – nie powoduje więc pęcznienia korków woskowinowych. Zmniejsza również ryzyko rozwoju bakterii bytujących na skórze przewodu słuchowego. Oliwa z oliwek zawarta w preparacie tworzy delikatną barierę, powłokę chroniącą ucho przed dostawaniem się wody do jego środka
Dla osób noszących aparaty słuchowe
Osoby noszące aparaty słuchowe są znacznie bardziej narażone na rozwój problemów związanych z nadprodukcją woskowiny usznej.
U osób noszących aparaty słuchowe lub słuchawki:
nadmiar woskowiny oraz wilgoć mogą stanowić istotne zagrożenie dla właściwego funkcjonowania aparatu
nadmiar woskowiny może spowodować niewłaściwe dopasowanie się aparatu słuchowego
nadmiar woskowiny w uchu może również zapychać otwór wentylacyjny aparatu
W celu usuwania nadmiaru woskowiny oraz łagodzenia podrażnień warto regularnie stosować Vaxol.
Skład preparatu do uszu Vaxol
Vaxol jest w 100% produktem naturalnym. Jedynym składnikiem produktu jest oliwa z oliwek przygotowana według standardów farmaceutycznych, która:
- zawiera składniki, o szeroko udowodnionym działaniu farmakologicznym
- jest substancją która w zasadzie nie wywołuje alergii
Oliwa z oliwek zawarta w Vaxol jest bogata w polifenole. Główny i najważniejszy polifenol to hydroksytyrosol. Posiada on silne właściwości antyoksydacyjne, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne.
Dystrybutor
Qpharma Sp. z o.o.
ul. Wichrowa 7F/10
04-682 Warszawa