Opis:
Olejek eteryczny z kopru włoskiego KEJ – w 100% naturalny, wegański | Foeniculum Vulgare Oil
Olejek koperkowy otrzymywany jest przez destylację z parą wodną zgniecionych walcami owoców kopru włoskiego. Co ciekawe przez wzgląd na tendencję do zbijania się surowca w bryły, kocioł destylacyjny musi być wyposażony w odpowiednie siatki, które umożliwiają równomierny dostęp pary wodnej do owoców kopru. Olejek z kopru włoskiego, inaczej nazywany olejkiem fenkułowym jest szeroko wykorzystywany w przemyśle farmaceutycznym, spirytusowym i w aromaterapii.
Właściwości olejku z kopru włoskiego
Olejek z kopru włoskiego ma bardzo podobne właściwości co olejek anyżowy. Z uwagi na swój skład chemiczny znakomicie działa na skórę z tendencją do marszczenia i przetłuszczania. Dodatkowo stosowany podczas kąpieli i okładów może pomóc w niwelowaniu śladów po siniakach i lekkich stłuczeniach. Olejek koperkowy jest także powszechnie uznanym specyfikiem w walce z cellulitem. Sam w sobie posiada właściwości:
oczyszczające i tonizujące,
polecany do skóry tłustej i matowej,
stosuje się go w zabiegach antycellulitowych i wyszczuplających,
dobrze komponuje się z olejkami – lawendowym, cytrynowym, geraniowym, rozmarynowym.
Wskazania:
Olejek koperkowy w aromaterapii uznawany jest obecnie jako środek o właściwościach silnie moczopędnych, który stosuje się przy kamicy nerkowej, otyłości i cellulicie. Co ciekawe ma też działanie mlekopędne. Wedle wyników badań wpływa na układ hormonalny kobiet, dlatego może również pomóc przy dolegliwościach związanych z menopauzą. Używany do masażu pomaga łagodzić zaburzenia gastryczne, niestrawność, obstrukcję, zatrucia pokarmowe, nudności i wymioty, zwłaszcza spowodowane stresem, a nawet uciążliwą czkawkę. Kobiety przechodzące okres przekwitania powinny rozważyć kąpiele i inhalacje z olejkiem kopru włoskiego. Mogą one złagodzić uderzenia gorąca, problemy ze snem, nerwowość i ogólne przygnębienie*.
Przechowywanie:
Olejek najlepiej przechowywać z dala od promieni słonecznych, w temperaturze niższej niż 25oC
Sposób użycia:
w kąpieli: wlej do 1 wanny ciepłej wody 4-6 kropli olejku.
podczas masażu: wymieszaj 3 krople olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego, np. arganowego, jojoba, z wiesiołka lub łyżką oliwy z oliwek.
do inhalacji: 3-5 kropli olejku wlane do sauny kosmetycznej wypełnionej ciepłą wodą
przy nawanianiu pomieszczeń, używając kominków do aromaterapii
do pielęgnacji skóry.
Skład:
Foeniculum Vulgare Oil, Limonene*, Citral*, Linalool*
*naturalnie występujący w surowcu.
Podmiot odpowiedzialny:
PPHU KEJ SP. Z O.O.
Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.